Kā droši spēlēties bērnu rotaļu laukumā?

Atrakciju parki un rotaļu istabas parasti saistās ar jautrību, izpriecām, daudz aizraujošu sajūtu, atpūtas brīžiem ar draugiem, draiskošanos un
jautriem piedzīvojumiem. Laiks, kas pavadīts atrakciju parkos, noteikti būs brīnišķīgs un patīkamu emociju pilns, ja paturēsim prātā ikdienas, kopīgos un svarīgos drošības noteikumus, kas attiecas uz fiziskām aktivitātēm, ēšanu, drošu uzvedību un modrību. Aicinām iepazīties ar būtiskiem padomiem drošībai bērnu rotaļu istabās.


1. Apmeklējot atrakciju parku, rotaļu istabu vai atrakciju, lūdzu, pārliecinieties, ka esat atbilstoši ģērbušies. Kustības ierobežojošs un apspīlēts apģērbs nav piemērots. Ja plānojat iesaistīties aktivitātēs uz piepūšamiem batutiem vai slidkalniņiem, iesakām bērniem uzvilkt garās bikses.
2. Jo bērnam mazāk aksesuāru, jo drošāk. Saspraudes, pulkstenis, rokassprādzes, kaklarotas, auskari, matu lente, naudas maks, lai labāk paliek malā. Ja iespējams, atstājiet šos priekšmetus skapīšos. Uzdurties saspraudei ir ļoti sāpīgi. Tik tiešām!
3. Nedodieties uz atrakciju parku, ja esat pārbarots vai pārēdies. Tas pats, starp citu, attiecas uz peldbaseinu vai saunu. Ķermenis kļuvis
smags, un pastāv iespēja piedzīvot sliktu dūšu.
4. Ēst un dzert drīkst tikai tam paredzētās vietās. Neņemiet ēdienu līdzi uz izklaides vietām. Ēdiens izklaižu laikā rada ļoti augstu aizrīšanās risku. Izbaudiet dzērienu vai atspirdzinājumu pie galdiem un saglabājiet drošību.
5. Atrakciju parkos izvairieties mieloties ar riekstiem, čipsiem, košļājamo gumiju (var aizrīties) un dzērieniem stikla traukos (var saplīst un ievainot jūs un citus).
6. Ja atrodaties iekštelpu atrakciju parkā, ieteicams valkāt zeķes ar neslīdošām zolēm . Tādējādi izvairīsieties no paslīdēšanas traumām.
7. Pirms grūtākām fiziskām aktivitātēm iesildieties un sāciet ar vieglu tempu, to pakāpeniski kāpinot.
8. Dodoties uz rotaļām, kritiski novērtējiet vidi, kurā bērni gatavojas spēlēties, vai tur varētu būt bērnam nepiemērots aprīkojums (auguma, ergonomikas un kustību ziņā). Izklaidējieties vecumam piemērotās vietās. Un noteikti ievērojiet darbinieku norādījumus. Ja tas būtu iespējams, bērni tiktu ielaisti visur. Taču drošības dēļ pastāv noteikumi.

9. Dodoties uz jebkuru atrakciju parku, vienojieties ar bērnu par rotaļu nosacījumiem. Noteikti sarunājiet, kur tiksieties, ja pazaudēsiet viens otru.
10. Vecākiem regulāri jāpārbauda, kur atrodas viņu bērns, ar ko viņš/viņa nodarbojas un ko viņš/viņa dara atrakciju parkā. Piesardzība nekad nesāp.
11. Dodoties uz izpriecu vietām, atstājiet nevajadzīgās mantas skapīšos (mobilais tālrunis uz batuta un lēkšana var radīt traumas). Ja jūsu bērns nēsā brilles, vai jums tās tiešām ir nepieciešamas izklaidējoties?
12. Ja bērnam ir noteikts medicīniskais stāvoklis (piemēram, sirds), pārbaudiet, vai fiziskā slodze ir atbilstoša.
13. Ja atstājat bērnu atrakciju parkā vai ja pastāv iespēja apmaldīties cilvēku pūlī, obligāti pierakstiet savu tālruņa numuru (uz bērna aproces vai uz papīra lapas, kas ielikta bērna kabatā). Tas ir īpaši svarīgi ārvalstīs, kur bērns varētu nesaprast valodu.
14. Ja pamanāt kaut ko aizdomīgi nedrošu, salauztu rotaļlietu, izvirzītu naglu vai atrakciju, kas rada aizdomas, noteikti informējiet
parka darbiniekus. Neesiet vienaldzīgi. Pat, ja šķiet, ka viņi to noteikti ir redzējuši, labāk ir to pateikt otrreiz. Ikviena drošībai.


Šie ieteikumi paredzēti visiem un visur. Ģimenes atrakciju parkā ADVENTICA mēs no savas puses arī sekojam viņu gaitām. Aicinām todarīt arī jums.
Izklaidēsimies droši! Viss ir spēle!

Saistīti jaunumi

Pierakstīties jaunumu saņemšanai

Pierakstīties
VissIrSpēle Visa / Mastercard