Pieci pozitīvi ieguvumi bērnu veselībai, darbojoties šķēršļu joslās.

1. Spēks un līdzsvars

Kad bērni šķēršļu joslā sastopas ar šķēršļiem, viņi attīsta un uzlabo spēku un līdzsvaru. Tas ir lielisks veids, kā bērniem iegūt visa ķermeņa treniņu. Tas padara viņus stiprākus un uzlabo līdzsvara sajūtu. Spēka un līdzsvara prasmes, kas attīstītas šķēršļu joslā, efektīvi tiek pārnestas uz citiem sporta veidiem, piemēram, futbolu vai vingrošanu.

2. Atmiņa un problēmu risināšana

Dzīvē un skolā bērniem ir jāspēj atcerēties daudz informāciju. Viņiem arī jāiemācās atrisināt problēmas, pamatojoties uz informācijas un darbību secību. Skrienot šķēršļu joslu, bērni attīsta un uzlabo šīs prasmes.

Tas palīdz bērniem atrisināt problēmas, mācoties manevrēt uz augšu, pāri šķēršļiem vai caur tiem. Viņi arī iemācās pielāgoties mainīgajiem apstākļiem un iegaumēt ātrāko veidu, kā virzīties uz priekšu un atrast izeju. 

3. Sensorā apstrāde

Šķēršļu josla ir arī lieliska iespēja bērniem attīstīt sensorās apstrādes prasmes.

Šo maņu apgūšana un pielāgošanās tām palīdz attīstīt motoriskās prasmes, koordināciju un adaptāciju.

4. Motoriskās prasmes

Smalko un rupjo motoriku attīstība ir būtiska bērnības attīstībā. Smalkās motorikas palīdz bērniem iemācīties turēt zīmuli vai satvert mazus priekšmetus. Lielā motorika palīdz bērniem staigāt, skriet, lēkt un kāpt. Šķēršļu joslas ir ideāla vide, lai bērni apgūtu un pilnveidotu šīs svarīgās motoriskās prasmes, kas viņiem noderēs visu mūžu.

5. Koordinācija

Dažreiz to sauc par divpusēju koordināciju, un tā ir prasme, ar kuru bērni cīnās jau agrīnā vecumā. Sarežģīta koordinācija ietver atsevišķu ķermeņa daļu pārvietošanu vienlaikus, lai pabeigtu uzdevumu. Padomājiet par daudzajām muskuļu grupām un ķermeņa daļām, kas nepieciešamas, lai izkļūtu cauri veiklības šķērslim.

Šo koordinācijas prasmju attīstīšana uzlabo vispārējo veselību un fizisko sagatavotību un palīdz bērniem turpmākajiem gadiem.

Связанные новости

Подписывайтесь новостную рассылку

Подписаться
ВсеЭтоИгра