MAPIC finālists ADVENTICA — gada labākā brīvā laika pavadīšanas koncepcija

MAPIC finālists ADVENTICA — gada labākā brīvā laika pavadīšanas koncepcija

2023. gada novembrī Kannās, Francijā, tika paziņoti prestižās MAPIC 2023. gada globālās balvas finālisti. MAPIC balva, kas tika izveidota 1996. gadā, tiek pasniegta mazumtirdzniecības nekustamo īpašumu tirgus dalībniekiem, novērtējot viņu izcilību, inovācijas un radošumu, kā arī atzīmējot gada izdevīgākos, ilgtspējīgākos un perspektīvākos projektus. Zīmoli, radošas idejas un reāli projekti no visas pasaules sacenšas 14 dažādās kategorijās. 2023. gada balvas piešķiršanas žūrijā ir 13 dalībnieki no dažādām pasaules valstīm (Portugāles, Francijas, Nīderlandes, Apvienotās Karalistes, Zviedrijas, Vācijas un Austrijas) un no dažādām uzņēmējdarbības nozarēm.

Viens no četriem MAPIC balvas gada labākās brīvā laika pavadīšanas koncepcijas finālistiem ir ģimenes izklaides centru (ĢIC) ķēde ADVENTICA no Lietuvas. Šī ir pirmā reize MAPIC pasākuma vēsturē, kad Baltijas valstu pārstāvji ir iekļuvuši finālā. Šajā kategorijā tiek apbalvotas labākās brīvā laika pavadīšanas koncepcijas par oriģinalitāti un izcilu sniegumu pēdējo 12 mēnešu laikā.

Ģimenes atrakciju parka stāsts aizsākās 2020. gadā Lietuvā.
Pēc gandrīz gadu ilgiem būvniecības un uzstādīšanas darbiem Viļņas tirdzniecības un izklaides centrā OZAS tika atklāts pirmais ģimenes izklaides centrs ADVENTICA ar gandrīz 4500 m2 platību. Sākums nebūt nebija viegls, jo gan atklāšana, gan arī centra darbība notika Covid-19 epidēmijas pirmā un otrā viļņa laikā.

Otrais ģimenes atrakciju parks ADVENTICA (2100 m2) tika uzbūvēts Rīgā (Latvija) — iepirkšanās centrā OLIMPIA. Pandēmijas laikā tā darbība arī tika stingri ierobežota. 2023. gada oktobrī ģimenes izklaides centrs ADVENTICA tika atvērs Moldovas galvaspilsētā Kišiņevā. Vairāk nekā 2500 m2 lielā brīvā laika pavadīšanai paredzētā platība jau pārspējusi pat trakākās cerības un prognozes un kļuvusi par Kišiņevas iedzīvotāju izklaides centru. Tomēr ADVENTICA pie tā neapstājas! 2024. gada pašā sākumā Slovākijas labākajā tirdzniecības centrā Bratislavā tiks atvērts vēl viens parks. Un tas vēl nav viss.

Šī gada novembris un decembris ir īpaši noslogots. Kopš mēs MAPIC balvas izcīņā iekļuvām starp četrām labākajām brīvā laika pavadīšanas koncepcijām pasaulē, mūsu darba grafiks ir piepildīts ar sanāksmēm. Pat trīs dienu laikā būs grūti atrast laiku, lai redzētu pašu skati un noklausītos pieredzējušu uzņēmēju prezentācijas. Pasaules lielākie tirdzniecības centru operatori, atsevišķi tirdzniecības centri, ieinteresētie investori, esošie un potenciālie piegādātāji un tirdzniecības partneri vēlas organizēt tikšanās. Decembrī notiks daudzas attālinātas tikšanās un dažādu ieinteresēto pušu apmeklējumi.

Slavu, ko esam ieguvuši izklaides jomā, mēs salīdzinām ar Nobela prēmiju:
Mums joprojām ir grūti apzināties, ka esam vieni no labākajiem pasaulē. Pirms pirmā parka atklāšanas Viļņā mēs naktī sēdējām pabeigtajā parkā un kautrīgi čukstējām, ka pat tad, ja neviens nenāktu uz ADVENTICA, mēs esam uzbūvējuši parku saviem bērniem! Mēs lūdzām visiem un visu, jo bija iestājušies grūti laiki,— no piegādātājiem — maksājumu atlikšanu, no partneriem — sapratni, kā arī valsts atbalstu slēgšanas laikā Covid-19 pandēmijas dēļ. Pēc pandēmijas, kad viss atgriezās normālā stāvoklī, kādā brīdī mēs sev teicām: Lūgšanas laiks ir beidzies! Laiks virzīties uz priekšu!”

Pašlaik ar optimismu raugāmies nākotnē. Mēs paplašinām savus kontaktus visā Rietumeiropā, meklējam jaunas vietas Skandināvijā un apmeklējot Tālos Austrumus. Gandrīz katru otro dienu mēs saņemam pieprasījumus un lūgumus atvērt ADVENTICA centrus dažādās pasaules pilsētās. Dažu pēdējo gadu laikā esam apmeklējuši simtiem tirdzniecības centru. Pašlaik mūsu galvenā prioritāte ir saglabāt augsto kvalitāti, precīzi izvēlēties jaunas vietas un pilnībā īstenot savas ieceres.
Galu galā, viss ir spēle! Tas ir mūsu parku sauklis. Un spēle ir tikai sākusies.

MAPIC 2023. gada globālās balvas uzvarētāji tiks paziņoti 2023. gada 29. novembra vakarā.

 

Saistīti jaunumi

Pierakstīties jaunumu saņemšanai

Pierakstīties
VissIrSpēle Visa / Mastercard